Putovní kamínky

Už jste slyšeli o tzv. putovních kamínkách?? Minulý týden jeden na nás čekal před školkou 🙂 Udělal nám radost, tak jsme maličko pátrali… A rozhodli se vás také zasvětit a třeba se přidáte 😉

Pojďme tvořit malované putovní kamínky.

Stačí dle fantazie jakýkoliv kamínek namalovat, správně označit a dát někam na viditelné místo, aby ho mohl najít někdo jiný a radovat se z něj.

Každý kámen zespod podepište – názvem skupiny #Kamínky, logem Facebooku a PSČ místa, odkud jste.

Je to super nápad na prázdniny, kdy můžete s dětmi nejen malovat, ale také hledat. A vaše výtvory i nálezy nám určitě obohatí další část fotogalerie 🙂

Kamínky už mají na FB svou skupinu (název kamínky), kde můžete sledovat, jestli ten váš kamínek už někdo našel nebo naopak tam, vložit fotku vámi nalezeného kamínku. Další informace jsou právě z této fb skupiny 😉

NAŠLI JSTE KAMÍNEK?

Našli jste takový podepsaný kámen? Prvně se přidejte do skupiny. Vložte do skupiny na zeď fotku nalezeného kamínku z obou stran. Do textu opište z kamínku PSČ bez mezer, a napište místo, kde jste jej našli. Podle toho budou snáze dohledatelné. Jeho tvůrce i my ostatní tak můžeme sledovat, kde se zrovna nachází. Podle poštovního směrovacího čísla zjistíte, odkud k vám kamínek doputoval. Kamínek si můžete nechat, ale ještě líp -> nechte ho putovat zase někde dál. Potěší nás, pokud připíšete, co se s kamínkem bude dít dál.

CHCETE VYTVOŘIT KAMÍNEK?

Zaujalo Vás to a chcete také tvořit? Směle do toho. Užijete si spoustu legrace a třeba se někde časem kamínek vynoří. Nemusí to být žádné umělecké dílo, jde o radost. Nezapomeňte každý kamínek podepsat (logo Facebooku, název skupiny #Kamínky a PSČ vašeho města). Kamínky vyfoťte, fotky vložte na zeď do skupiny a do textu připište město a PSČ bez mezer. Podle toho budou snáze dohledatelné po jejich nalezení. Pak už se kamínky můžou vydat na své putování.

JAK A ČÍM MALOVAT?

Instruktážní video: https://youtu.be/VKbiPg3kFL4.

Kamínky namalujte akrylovými barvami a akrylovými fixami. Pro jistotu ještě přelakujte bezbarvým lakem.

JAK MÁ VYPADAT SPRÁVNÝ PODPIS KAMÍNKU?

• Logo Facebooku
  • Název skupiny #Kamínky
  • PSČ města, odkud jste (pište bez mezer, seznam na www.psc.cz)
  • Případně můžete připojit Vaše iniciály či cokoli, podle čeho bude Váš kamínek rozpoznatelný.

KDE KAMÍNEK POLOŽIT?

Kamínek položte na viditelné místo, kde je pravděpodobné, že si jej někdo všimne. Volte místa ve městech, ne v lese či volné přírodě. Prosíme, dbejte také na bezpečnost svou i budoucích nálezců. Volte takové místo, kde nehrozí nebezpečí, není zde velký provoz apod. Nepokládejte kamínky do trávy, kde by na ně mohla narazit sekačka. Volte také místo, které tím neutrpí. Není našim cílem vytvořit skládky a ničit životní prostředí.

DALŠÍ DOPORUČENÍ

• Nedávejte kamínky na nebezpečná místa. Pamatujte na to, že je můžou nalézt i malé děti, neohrozte je.
  • Nedávejte kamínky na kulturní či přírodní památky, kde by hrozilo nějaké poškození, nejsme vandalové. Také je nepokládejte na hřbitovy nebo v kostelech. Ani obchody nebudou to pravé ořechové https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td9/1/18/1f609.png😉
  • Nedávejte kamínky do trávy, kde by mohly zarůst a pak na ně narazila sekačka. Také ne na místa, kde chodí vykonávat svou potřebu pejsci.
  • Myšlenka není o pořádání lovu na kamínky, ale o sdíleném příjemném prožitku. Relaxaci a radosti z tvoření, možnosti sdílet společný čas s dětmi, pocitu štěstí z náhodného nálezu a pak třeba i radosti, když nález někdo bude sdílet. Při troše štěstí se kamínek objeví opakovaně a v různých dalších městech.
  • Původní myšlenka pochází asi z USA, další skupiny naleznete třeba v Rakousku (Stoaroas) nebo Švýcarsku (CH Rocks Original). Na Slovensku existuje skupina Veselé kamene.

Přejeme vám krásné chvíle u malování i hledání kamínků a kamínkům dlouhé putování 🙂